Dušená buchta

29. září 2016 v 0:08 | Lotta
Lotta strach zná. Lotta se dneska přiznala frontmanovi své kapely, že je úzkostná. Je Lotta vůbec úzkostná, nebo se pro ni strach stal pohodlnou cestou, jak utíkat z nepohodlných situací? Když si vzpomene na chvíle děsu, které ji nakonec donutiliyukončit civilní zaměstnání a stát se de facto invalidním sourozencem bez vědomí státu, čili umělcem.Lotta má tenhle týden dobrý pocit, úzkosti sice mají celkem kondici, ale dvě nebo tři hodiny Lotta vydrží pracovat a to je v jejich snížených nárocích vlastně uspokojivé (kde jsou ty doby, kdy se dalo jet 9 hodin v kuse... Nebo tu nikdy nebyly jenom je sezení v kanclu iluzorní? A co ty chvíle, kdy se jelo 24h, ha?), což je strašné. Na uživení ji to pořád možná stačí, ještě pořád si dře záda o bankovní účet v lehkém plusu, ještě pořád si dost vyskakuje, hodně pije a kouří.

Co by se stalo, kdyby Lotta přestala pít? To nikdo neví, Lotta má strach se o to pokusit a taky je pohodlná. Alkohol ji usadí, uklidní, dovolí ji se soustředit. Myšlenky netěkají a vydrží aspoň patnáct minut v klidu.

Potřebuje Lotta prášky? Má její doktor pravdu? Lotta neví a ještě chvíli chce počkat. Proč si Lotta píše deník? Byla tak zvyklá, pak vyrostla, přestala, chvíli se potloukala tam, kde je byt, kde nikde nedochází kečup, ale teď je Lottě na chvíli líp. Na jak dlouho? A tak to zase zkouší. Psát jenom tak, ne když je jí nejhůř, nebo když ji to někdo zaplatí. Dneska pracovala tři hodiny. Šikovná Lotta.

Lotta pije víno. Lotta si půjde lehnout, byť je ráda, že má nic neříkající záznam z doby, kdy jí bude líp. Držte Lottě palce, ať nemá strach. A ať se jí někdo ozve. Někdo na koho ješitně čeká, někdo, kdo rozhodne, co bude s Lottou, kdo zhodnotí její píli a roční snahu obtištěnou do 90 stran textu.

Sladké dny
L.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Standa Standa | Web | 30. září 2016 v 23:02 | Reagovat

Jsem asi zapomněl, jak dobře umíš psát.

2 meredyth meredyth | Web | 8. ledna 2017 v 12:05 | Reagovat

Mám strašnou chuť kouknout se, jak se Lotta má teď. Ale byl by to podvod. Ona by pochopila proč. Musím to přečíst hezky postupně, od začátku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama