Hlavně se v tom neutopit

30. září 2016 v 18:02 | Lotta
Že je Lotta úzkostná už jsme si říkali. Že má falešný pocit, že na úzkosti platí jenom alkohol, o tom už jsme se taky zmínili. Čeho se Lottka bojí nejvíc? Samoty, jako my všichni.Lotta je dnes obzvlášť úzkostá, neboť muž odjel, jenom na chvíli, ale Lotta nezvládá samotu. Od té doby, co v 18 prožila první vztah (nesmějte se Lottě, měla svoje důvody, proč to odložit), prakticky nikdy nebyla sama, a když chvílemi třeba trochu byla, šílela, ničila sebe i okolí. Lotta má v sobě vnitřní neklid, nějakou energii, která se roztříští jen o druhého člověka, nakrčené zvíře strachu (zvíře jménem podzim?), které ji jde po krku.

Proč se Lotta tolik bojí opouštění? Nějaký jungián by ji jistě vysvětlil, že to souvisí s jejím (ne)vztahem s otcem, ale to Lottka odmítá, nebo i kdyby to neodmítala, nemůže udělat nic proto, aby jí to ulevilo. Lotta hledá úlevu v alkoholu nebo psaní. Lotto, ty blbko.

Lotta chce umět být sama, naučit se zklidnit se v sobě, neťekat a nechoulit se, neuhánět se prací a jenom existovat. Ale Lotta si na sebe naložila moc moc práce. Lotta neumí říkat ne, což vede jenom k dalším úzkostem. Jak dlouho to Lotta ještě vydrží? A najde někdy odvahu mluvit o sobě v první osobě? Asi ne.

Zapal si, holka, uklidni se a pracuj, pak si vyraž ven a usni opilá, pak ještě jednou, a pak to zase na chvíli bude lepší. Lotta je nespolehlivá, protivná a plačtivá. Lotta se nesnáší. Měj se trohu ráda. Ale za co? Třeba za to, že spolu se sebou žiješ už čtvrtstoletí? Ne.

Lotta pije kávu.


L.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 1. října 2016 v 0:26 | Reagovat

Jak je možno se nesmát? Když! Měla jsi počkat do pětadvaceti, vdát se, udělat si děcko s programátorem na volné noze a nikdy bys netrpěla úzkostí. Schraňoval by tě jako vlastní oko a nikdy tě nenechal samotnou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama