Pleteš se mi pod nohama

20. října 2016 v 23:48 | Lotta
Lotta píše scénář. Ne ne, Lotta píše blog. Lotta by měla pracovat, porcovat příběhy bouracím kladivem a skládat je úhledně na stránky se všmi midpointy, plot twisty a laskavými postavami, které si zamilujete. Lotta místo toho přemýšlí o panáku vodku.


Tenhle týden stál za hovno. Lottu vyhodili z kapely, posrala pár pracovních věcí, ve škole se taky moc nepředvedla. Její milý ji učinil nabídku. Laskavou a krásnou. Lotta se napřed cítila zrazená, podvedená, ohrožená, vždyť tohle přeci byl status quo, na kterém se dohodli, ne? Dva dny přemítání, hodně pláče, hodně slz, proteč skrz, drž mě za ruku až se zase budu bát. A já se bát budu.

A teď, Lottko, hezky nahlas, jako ve škole. Odpověz mi na jednoduchou otázku: "Proč se tolik bojíme samoty?" "Protože je-li člověk natolik nejistý a opovrhující vůči sobě samému, nemám pro sebe žádnou hodnotu a získává ji tedy, stejně jako domělé právo na existenci, až s přítomností druhého člověka." Ano nebo ne? Co je to za vnitřní neklid, který se láme až o další lidskou bytost? A proč už si 6. den neumím dojít koupit mlíko do kafe?

Lotta se začala těšit. Nabídku zřejmě nepříjme, ještě ne teď. Vánoce a podzimní deprese ještě přežijí každý ve svém, navrhne mu. Lotta má taky strach, aby neublížila Č., tomu malému tvorovi, co je pro jejího milého právem na světe nejpřednější. Lotta si pamatuje ze svého dětství, jak jsou tyhle věci složité. To Lottka nechce, Lotta chce neubližovat, obzvlášť bezbranným, dělá všechno proto, aby ji měl rád. Snad to tak zůstane.

Co bude dál? Těžko říct, po měsících opatrného našlapování, nejistoty a naježenosti k útěku, který mohl, z Lottina pohledu, přijít s každým načatým týden, snad se blýská na časy. Jenom to nepokazit, viď, ty malá zrůdo?

Program na večer: Přátelství s vnitřními démony. Jistě si budeme mít co říct.

Lotta se loučí, Lotta jde konečně pořádně psát. Viď?

L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama