(P)odpovědí

2. listopadu 2016 v 0:18 | Lotta
I půl roku po rozchodu ho občas chytla všechna žluč světa a napsal ji tak ošklivá slova, že se je styděla komukoliv ukázat. Aby si udržela tvář, neodpověděla. Myslela, že se neomluví. Omluvil se tak uboze, jako se od května choval. Omluvu nepřijala a doufala, že se trápí alespoň tolik, jako když ona jemu v poryvu podobného vzteku napsala chcípni.


Prý má Lotta problémy s ventilováním emocí. Možná dokonce s jejich prožíváním. Ale to je těžké, když ji pořád všichni kladli na srdce buď veselá, buď rozumná, buď potichu. Dneska se udržela, dneska je na sebe hrdá. Prý má psát, když zase bude cítit, že se to blíží, že je to napětí neúnosné (už zase se nezeptala na to, co to je, tenhle vnitřní neklid, tohle pnutí, tahle nemoc z vesmíru), nebo sportovat, rozhodně by neměla pít (odteď, Lottko, až to zase budeš cítit v kostech, si napřed v hospodě sedneš stranou a napíšeš si blog).

Aby měla Lotta alespoň nějaké životní cíle, rozhodla se, že dostane cenu Jiřího Ortena. Má co dělat, moc času už ji nezbývá. Aby se měla Lotta v čem klamat, z čeho zkalamat. Lotta nemá talent. Nemá talent na prózu, nemá talent na poezii, u scénářů se to zatím zjišťuje, čím víc řemešlo, tím víc Lotta-friendly.

Po čem Lotta touží? Aby její expřítel přestal kroužit nožem v ranách, především těch svých, Lotta už se hojí, Lotta už na sobě maká, nenávist k němu se občas přeleje do lítosti a pak zase do pohrádání. Kdyby Lotta nikdy nepřistoupila na společné bydlení, celé by to bolelo méně. Kdyby si spolu nikdy nezačli. Kdyby se kvůli ní nerozešel s Ká. Kdyby se nikdy nepotkali. Byla by Lotta tam, kde je teď? Jaká by byla kronika jejích osobních bitev? Upila by se ve svém bytě na Letné? Asi ano. A jaká byla realita jejich vztahu nezkreslená Lottčinou optikou úzkostmi zpráskaného neurotika (byla taková vždycky?), nezatížení naočkováním od jejího současného přítele. (-to je dobrá buchta, kdes ji vzal? - ukradl)

Co si Lottka přeje dál? Spousty věcí, spousty věcí, vrátit čas, snad? Úspěch? Jistě! Lásku? Že se ptáte (Dej mi pane ještě dnešek a k tomu jednu noc). Lotta na lásku nevěří, protože na to ji už prožila až příliškrát jako opravdovou. Lotta se má před city na pozoru. Alespoň před těmi, které se snaží tvářit, že mají neomezenou dobu trvanlivosti. Lotta je vychytralá. Lotta je vystrašená. Lotta je v rozporu. Ostatně, jako vždycky.

Kdyby mu byla na ten mail odpověděla, řekla by mu, že ho vlastně taky nenávidí, že už ho nechce nikdy vidět, to že by ji stačilo. A že by mu přála, aby konečně dospěl a přestal Lottu vinit ze svých neúspěchů (a používat ji jako hromosvod). Toliko z kapitoly "žily jsme s kreténem, což se ale vyjevilo až ex-post"- Sex-post, hehe. To nebylo vtipný.

L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karol Dee Karol Dee | Web | 2. listopadu 2016 v 18:03 | Reagovat

Emoce jsou jako tunel, musí se projít skrz, až poté se člověk může posunout dál. A se vztahy je to podobně, jen to některým nedochází. Kdyby je hloupé slovo, kterým se člověk nesmí trápit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama