Ozim

4. prosince 2016 v 22:06 | Lotta
No jasně. Jasně, že to víno dopiju. I když je to úplně zbytečný. Ale nech ležet lahev ladem, že jo.


I po těch letech se Lotta nenaučila samotě, klidu ani žehlit. Maximálně mixovat tyčovým mixérem. (Tři X v jedné větě, bude bonus?

Lotta se učí nové věci den za dnem. Například artikulovat alespoň sama sobě, že se zlobí na svého partnera, ačkoliv podíl vlastní viny stále cítí. Je ironické, že co z Lotty dělá oblíbenou ex partnerku mnoha jejich ex partnerů je to, co Lottu nejvíc trápí. Je tak chronicky nekonfliktní. Umí totiž spolknout všechny emoce a udržet je v sobě po dobu nezbytně dlouhou, kdy je vhodné je ventilovat, například do samoty.

Lottě se profesně poměrně daří. Aby také ne, když do práce utíká před svými reálnými problémy. Jenže i tam to většinou odsere na tom, že neumí správně komunikovat. Ale vesmír ji chystá lekce, lepší a horší období. Jak by řekli moderní šarlatáni, Lotta opouští svou komfortní zónu. Když se do ní vrátí, většinou dlouho brečí, klepe se, kouše se do rukou a peřiny, odmítá mluvit, protože to, co se děje, je přeci tak banální. Máš mě rád? Samozřejmě, že ano. Neříkej nikdy tónem lži to, co jindy říkáš v pravdě, protože tím všem předchozím pravdám podtrhneš nohy a zlomíš vaz, miláčku.

Lotta přemítá o tom, zda neukončit terapii. Přijde si neschopná mluvit o jádrech problémů, ne snad z nedostatku důvěry, ale protože se ji vždycky udělá knedlík v krku a nic ze sebe nevykoktá, ani kdyby se na hlavu stavěla. Ale zítřek, zítřek bude jiný, říká si dneska Lotta, aby mohla za necelých 15 hodin opět, znovu a znovu kardinálně selhat. Obstát jako člověk, selhat jako lidská bytost. Tak jako pokaždé.

Tak co, už se máš ráda?

Nou.

Lotta se vrací k práci.

Dobrou noc

L.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta druhá Ta druhá | 5. prosince 2016 v 1:28 | Reagovat

Ať se Lotta drží.
Ta druhá se taky nikdy nenaučila samotě. A teď se ukazuje, že to nejspíš naprosto nevratně ovlivní její život. A nejen její.

Co s tím?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama