Depresário

18. dubna 2017 v 21:07 | Lotta
Nadechneš se, že chceš něco říct... Když je to hezký, nechceš to kazit, když je to špatný, tak to nechceš dělat horší... a neřekneš nic.


Hlavně zachraň sebe, pojmenoval Těsnohlídek svoji zatím poslední sbírku a asi má pravdu, protože tohle je to, o co jde ve všech mezilidskejch vztazích, hlavně v jejich fázi tlení úplně nejvíc, není žádný pochopení, je jen zaplavující vlna opuštění, které ale není katarzní.

Samota, která zaplaví přízemí domu, vyneseš věci nahoru, do druhýho patra a několik měsíců pečlivě vysoušíš půdu v podmáčnejch základech, aby se tam dalo zase žít, ale plíseň v rozích zůstává a další přílivová vlna přijde zase co nevidět (taky se občas cítíte jako Holandsko?).

"Klidně se mnou mluv o tom, kdy se vedle mě cejtíš sama, ale dneska ne, dneska na to není den." Tak třeba právě dneska. Na čtyři dny odloučení přičti 3 dny rozhození a sedm dní klidu a míru a tak to jde pořád dál, skóre půl na půl.

Vím, že tě mám ráda a těch 7 dní se vždycky nechám uspat písničkou o společnejch zejtra, který zase vezme příboj. Nebudu, nebudu... Věřit. Docházení spíš než odcházení, jak dlouho to ještě může přetékat přes okraj?

Ale dneska, dneska vypnu všechny komunikační přístroje, schoulím se do náruče hluboké práce a dopíšu svůj celovečerní film, protože, kdy jindy než ve dnech smutku jsou scény plné zmaru, viny, trestu a rituálů tak přítulné, ohebné, aby se dalo zkrotit posledních prokletých 20 stran a pak příběh poskládat za sebe tak, jak patří. Protože tohle je skutečnost a ta je dneska příliš bolavá.

Trap se, trp, možná ti občas zasadím na kříž další hřeb, ale trnovou korunu, tu si s dovolením nechám na hlavě já. Hlavně zachraň sebe, to jo, to by ti šlo.

L.

Kvízová otázka pro moudré čtenáře (výherce nezískává nic, kromě obdivu a plakety zbytečných znalostí): Která píseň Psích vojáků zhudebňuje báseň Sylvie Plathové?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama